سوله

 

اسکلت ساختمان پیچ و مهره ای 
اسکلت ساختمان جوشی 
سوله سبک پروفیل و لوله 
سوله صنعتی یا پیچ و مهره ای 

 

 

پوشش سقف سوله

 

ورق فایبرگلاس 
ورق پلی کربنات 
ساندویچ پانل صنعتی
توری مرغی با ورق گالوانیزه رنگی همراه با عایق پشم شیشه 

 

 

پوشش دیوار سوله

 

 فایبرگلاس 
ساندویچ پانل صنعتی
ساندویچ پانل........
ورق کربنات

 

نماولبه     آبرو

 

کاربرد ورق لبه          آبرو لندنی 
ورق لبه .......             آبروجعبه ای 
 
 

 

نماولبه     آبرو

 

کاربرد ورق لبه          آبرو لندنی 
ورق لبه .......             آبروجعبه ای 
 

..

 

 

فلاشینگ 

 

فلاشینگ نما  
فلاشینگ قرنیز 
فلاشینگ بام 
 

 

پوشش طبقات اسکلت ساختمان

 

عرشه  فولادی 
 

 

 

 

 

تعمیرات انواع سوله

 

تعمیرات پوشش سقف
تعمیرات پوشش دیوار 
تعمیرات سازه 

فلاشینگ چیست؟
فلاشینگ ابزاری برای پوشاندن سقف شیروانی، قرنیز پنجره و پشت بام است که مانع از ریزش آب بر روی دیوارهای ساختمان می شود.
تعریف دیگر فلاشینگ ابزاری می باشد جهت پوشاندن درز انقطاع ساختمان در قسمت بام به جهت جلوگیری از نفوذ آب و تحمل حرکت های انبساطی.
فلاشینگ نما
 فلاشینگ نما ابزاری است که اغلب جهت آب بندی نمای ساختمان و پنهان نمودن سازه شیروانی به کار می رود. این ابزار با توجه به اهداف طراح، طرح و پروفیل فلاشینگ و وظیفه و عملکرد آن از انواع مختلفی از ورق های روغنی، سیاه، گالوانیزه و گالوانیزه رنگی در ضخامت های دلخواه قابل تولید است.
برای استفاده از فلاشینگ در سقف های شیروانی معمولاً این ابزار بر روی آخرین پروفیل سازه شیروانی جوش ( یا پرچ) شده و در زیر ورق های شیروانی قرار می گیرد. معمولاً نمای شیروانی بر روی آخرین پروفیل جوش شده و ورق های شیروانی بر روی آن قرار می گیرد. نمای شیروانی در طرح های متنوعی قابل تولید و عرضه می باشد. با توجه به نوع خرپا و سازه و ارتفاع مفیدی که از نمای شیروانی انتظار می رود و همچنین با توجه به نوع نما از سایزها و طرح های متنوع می توان استفاده نمود.


مزایای فلاشینگ نما   

از جمله مزايای فلاشینگ نما :
پنهان نمودن خرپای شيروانی
جلوگيری از پيچيدن باد در سازه که ممکن است باعث کنده شدن ورق های شيروانی شود
ايجاد نمايی زيبا در زير سقف های شيروانی
آب بندی مناسب سقف شيروانی
آب بندی لبه های پنجره و جان پناه ساختمان

 

تعریف آبرو (Gutter)
آبرو چیست ؟ سوالی کلی است زیرا آبرو یا گاتر به مفهوم کانال های پیش ساخته آب به همراه ابزار دیگری نظیر فلاشینگ معنی خاص خودش را می یابد.

کاربرد آبرو یا گاتر
برای جواب به سوال آبرو چیست (Gutter) که مفهوم دیگر آن کانال های پیش ساخته آب است ، باید بگوییم زمانی که نعمت و رحمت الهی باران و برف روی سقف ها می بارد ، آب حاصل از این حوادث طبیعی در یک جا جمع شده و مشکلات فراوانی را برای ساکنان آن مکان فراهم می آورد که می تواند تبعات اقتصادی و مالی زیان آوری برای خانواده ها پدید آورد ، کاربرد آبرو یا گاتر ضروری به نظر می رسد  بنابراین برای جلوگیری از ریزش و جمع شدن آب و جهت هدایت این آب های باران و برف که روی سقف ها جمع می شوند از آبرو یا گاتر(Gutter) یا کانال های پیش ساخته آب استفاده خواهد شد . کاربرد آبرو یا گاتر را می توانیم در یک مجرای باریک یا یک داکت ببینیم که آب باران را از پشت بام یک ساختمان جمع می کند و به سمت خارج از سقف ساختمان هدایت می کند . در کنار خیابان ها هم می توان از آبرو یا گاتر یا مجرای آب یا آب بر استفاده کرد که به تمیزی خیابان و دور کردن آب از خیابان و هدایت آن به سمت فاضلاب ها می انجامد . یک وسیله کم عمق در زیر لبه سقف برای هدایت آب باران ثابت می شود که لوله مانند و مجرای آب هم هست. این آبرو ، گاتر(Gutter) یا کانال های پیش ساخته آب یا ناودان که برای هدایت و جمع آوری آب جمع شده است در سطوح سقف های شیروانی و شیبدار به کار برده می شود .

-----------------------------------------------------------------------


انواع آبرو
انواع آبرو یا گاتر (Gutter)یا کانال های پیش ساخته آب را می توانیم بدین شرح بیان کنیم :
آبرو کناری : برای عدم ریزش آب باران به داخل سالن مانند سالن ورزشی یا سالن خط تولید از آب رو کناری استفاده می شود که بخش تخصصی آن در زیرسازی ، جوشکاری و شیبندی ، آببندی کامل دوبندهای ورق آبرو و بسته شدن انتهای آبرو ها است و گذاشتن نافی در بخش هایی از آبرو یا گاتر(که معادل فارسی آن آب بر هم می تواند باشد ) که سبب جریان و هدایت آب باران از آبرو به پایین و تخلیه آن بدون پاشیدن آب و مزاحمت برای عابران می باشد .
آبرو جعبه ای
آبرو شیبدار ،
آبرو وسطی ،
آبرو جعبه ای ، مشخصات آبرو جعبه ای می تواند به شرح ضخامت ورق ۱میلی متر/ ۲ میلی متر گالوانیزه در آبرو جعبه ای نقطه محل اتصال با جوش آب بند می شود ، فاصله تسمه ی آبرو جعبه ای بستگی به ضخامت آن آبرو دارد به عنوان مثال : ضخامت ۱ میلیمتر مساوی با ۱۰۰ سانتی متر و ۱٫۵ میلیمتر مساوی با ۱۲۵ سانتیمتر است .آبرو مخفی (valley gutter) : یکی از ابزارهایی که مابین خط الرأس ها بر روی سقف شیب دار برای هدایت آب باران یا برف نصب می شود .
آبرو فتیله ای ،
آبرو جبهه ای ،
آبرو لندنی ، مشخصات آبرو لندنی به طور مثال ، در مورد مشخصات این آبرو لندنی می توان به ضخامت ورق مورد استفاده ۰٫۵ میلیمتر اشاره کرد که روش نصب آبرو لندنی از طریق پیچ ، پرچ و پرس کردن لبه ها خواهد بود و فاصله تسمه ها می تواند هشتاد سانتیمتر باشد .
و …
انواع آبروهای مخفی برای مصرف در سقفهای سفالی

با بهره جستن از سیستم ها خم NC با طول شش متر ، توانایی تولید آبرو با ورق گالوانیزه ( با ضخامت یک تا ۲ mm ) بدست آمده است ، طول بلند آبرو یا گاتر سبب آب بندی بسیار مطلوب تر و اجرای سریع تر آبرو می گردد

 

 

سقف های عرشه فولادی چیست؟
سقف‌های عرشه فولادی سقف‌هایی هستند که با استفاده از دو عنصر ورق‌های فولادی گالوانیزه ذوزنقه‌ای شکل تحتانی و برش گیرها که در این نوع سقف‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد از سایر سقف‌ها متمایز می‌شود و البته با استفاده از آرماتوربندی و بتن ریزی بر روی این ورق فولادی، این نوع سقف اجرا می‌شود. از بخش‌های اصلی سقف‌های کامپوزیت عرشه فولادی باید به تیرهای فرعی مورد نیاز در بین تیرهای اصلی سازه اشاره نمود.
ورق‌های فولادی گالوانیزه
ورق فولادی مهم‌ترین مصالح به کار رفته در این نوع سقف می‌باشد که برای ساخت آن ورق فولادی گالوانیزه با ضخامت‌های ۸/۰ تا ۲/۱ میلیمتر را به وسیله دستگاه‌های Rol Forming به روش نورد سرد (Cold Forming) به حالت موجدار شکل دهی می‌کنند به صورتی که در مقطع ورق حاصله هر موج به شکل یک ذوزنقه دیده می‌شود.
برش گیرها
برشگیرهای (گل میخ‌ها) خاصی که در این نوع سقف مورد استفاده قرار می‌گیرند به جهت نوع مصالح و روش خاص اجرا، از نقاط قوت این نوع سقف محسوب می‌شود. قطر این برشگیرها حداکثر ۲۰ میلیمتر و ارتفاع آنها با توجه به شکل ورق فولادی متغیر می‌باشد و در نهایت حداقل ارتفاع گل میخ بعد از نصب که از بالای ورق زوزنقه‌ای اندازه‌گیری می‌شود از ۴۰ میلیمتر نباید کمتر باشد. این گل میخ‌ها به وسیله دستگاه جوش قوس الکتریکی به خصوصی که Stud Welder خوانده می‌شود به بال تیرهای سازه‌ای جوش می‌شود.
مزایا
وزن کمتر این نوع سقف نسبت به سایر سقف‌های متداول در اسکلت‌های فولادی ساختمان از شاخصه‌های این نوع سقف محسوب می‌شود.در این نوع روش اجرای سقف، ورق گالوانیزه ذوزنقه‌ای شکل آجدار هم به عنوان قالب بتن ریزی عمل می‌نماید و همچنین با باقی‌ماندن در سقف نقش سازه‌ای ایفا می‌کند. کاهش بار سقف و به تبع ان کاهش وزن سازه و حذف بلوک و قالب بندی و حمل و نقل آسان سبب صرفه جویی در هزینه ساختمان می‌شود. افزایش دهانه تیرریزی تا ۴ متر بدون نیاز به شمع بندی. استفاده از گل میخ‌ها که ورق به تیر جوش می‌خورد ازاستانداردترین روش‌های اجرا می‌باشد. قابلیت دپو در محل‌های محدودتر نسبت به انواع تیرچه‌ها. وجود فرورفتگی و برجستگی روی جان ورق فولادی، تنش تسلیم و مدول الستیسیته ورق را ۴۷٪ نسبت به ورق صاف کاهش می‌دهد. امکان همزمان اجرا و بتن ریزی چندین سقف به صورت همزمان و در نتیجه صرفه جویی در زمان انجام پروژه را دارا می‌باشد. حذف میلگردهای کششی و تیرهای فرعی بهترین و مقرون به صرفه‌ترین عرض ورق ۱ متر بعد از فرمینگ می باشدکه وزن آن حدود ۷٫۸۰۰ کلیوگرم می‌باشد.
یکی از فاکتورهای صنعتی سازی، سرعت بالای اجرا و حذف متریال و روش های سنتی وقت گیر و پرهزینه می باشد. یکی از بخش های ساختمان که تاثیر فوق العاده ای در سرعت ساخت دارد، سقف می باشد. اگر در اجرای سقف از روش های نوین استفاده شود، پروژه در دوره زمان کوتاه و بسیار مناسبی اجرا می شود. سقف کامپوزیت عرشه فولادی(متال دك) یکی از روش های نوین هجرای سازه می باشد که امروزه طرفداران بسیار زیادی در دنیا دارد
معرفی سقف عرشه فولادی (متال دك)
سقف عرشه فولادی(متال دك) با ورق های گالوانیزه ذوزنقه ای شکل آجدار بدون استفاده از میلگرد و حذف قالب بندی اجرا می شود.وزن این سقف نسبت به سقف های مشابه حدود30 تا 60 درصدکمتر می باشد و سرعت اجرای این سقف حدود12 برابر بیشتر از سقف های معمولی مانند دال بتنی و تیرچه بلوک می باشد
ویژگی های سقف عرشه فولادی(متال دك)
بتن ریزی در این سقف از سطح بسیار صاف ویکپارچه برخوردارست که پس از آن نیاز به کف سازی و
 پوکه ریزی نمی باشد وبا سرعت بالا آماده عملیات نازک کاری می باشد.
در این سیستم،قالب بندی که یکی از مشکلات اجرایی ساختمان می باشد،حذف گردیده و اجرای سقف را با سرعت بالا عملی می کند و این امکان وجود دارد که بعد از تکمیل شبکه های تاسیساتی به صورت یکجا
 نسبت به بتن ریزی تمام سقف وطبقات اقدام نمود.
نصب ورقه ها بدون جوشکاری و فقط بامیخ های فولادی انجام می شود.
در این سیستم امکان اجرای سقف و بتن ریزی در کلیه طبقات ساختمان های چند طبقه در یک زمان قابل
 انجام می باشد.


...............................................

مشخصات عمومی
حذف قالب بندی
حذف تیرهای فرعی
حذف میلگردهای کششی
نصب بدون جوشکاری و با میخ های فولادی
تامین ایمنی کارگاه و حداقل فضا برای دپو
امکان بتون ریزی کلیه طبقات در یک زمان
وزن بار مرده این سقف با 5 سانتیمتر بتون رویه 190 کیلوگرم و با 7 سانتی متر بتون رویه 210 کیلوگرم بر مترمربع است بنابراین از بار مرده سقف تیرچه و بلوک 150 کیلوگرم و از بار مرده سقف کمپوزیت
60 کیلوگرم سبک تر می باشد.
وزن کمتر سقف موجب کاهش وزن سازه و سبکتر شدن اسکلت و فونداسیون ساختمان خواهد شد
در ساختمان های اسکلت فلزی وزن فولاد تا 22 کیلوگرم برمترمربع کاهش خواهد یافت.
  نیاز به اثبات لرزش در این سقف ها به میزان قابل توجهی کمتر از سقف دال بتونی و یا مشابه می باشد
سرعت اجرا تا یازده برابر اجرای سقف دال بتونی و یا سقف تیرچه و بلوک می باشد
مقاومت این نوع سقف در برابر آتش سوزی چندین برابر سایر انواع سقف ها می باشد
 

مورد تایید مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن ایران    
مراحل اجرا
 دپو و انتقال به طبقات : ورق های کامپوزیت پس از انتقال به کارگاه و دپو در یک فضای کوچک ،به کمک نیروی انسانی و بدون نیاز به ماشین آلات و تنها با کمک یک بالابر به تراز های مختلف طبقات منتقل می شود.
جا گذاری عرشه های فولادی : این عرشه ها شامل گیره های نر ومادگی هستند که براحتی توسط نیری انسانی نیمه ماهر در یکدیگر چفت می شوند و پس از این مرحله ، رفت وامد در طبقات بسیار ساده می شود و سرعت کار به طرز قابل ملاحظه ای افزایش می یابد
 نصب میلگرد و گل میخ : در محلی که عرشه های فولادی(متال دك) برروی تیرها قرار گرفته اند،برای اتصال این دو،از گل میخ استفاده می شود و این عمل باعث کاهش وزن تیرهای فولادی مصرفی می شود
 بتن ریزی : پس از اتصال میلگردها، بتن ریزی انجام می شود،ضخامت کم دال و یکنواختی سطح صفحات موجب خروج سریع هوا و ساده تر شدن عمل می شود
خدمات سقف عرشه فولادی
 محاسبه و تهیه ازبیلت از اسکلت
تهیه ورق، نورد به همراه بسته بندی و پالت گذاری
 برشکاری و جاگذاری ورق مطابق با شاپ تهیه شده از دفترفنی با برش دستگاه پلاسما
⦁  تثبیت ورق های گالوانیزه با میخ و چاشنی
⦁ نصب فلاشینگ و تعبیه داکت و رایزر
⦁ نصب گل میخ با دستگاه
نظافت پایانی سقف شامل جمع آوری سرامیک و آماده سازی جهت بتن ریزی
⦁ عملیات آرماتور بندی (مش آماده حرارتی) یا اجرا الیاف
⦁ عملیات بتن ریزی

لمبه چیست؟نما لمبه- لمبه : نام دیگر آن دامپا است . لمبه که زیر نما قرار می گیرد ابزاری مخصوص پوشاندن سقف های کاذب و شیروانی و سازه ها می باشد . برای پوشاندن بخش هایی از شیروانی و دیوارهای کانکسها نیز از لمبه استفاده می شود . لمبه یا دامپا با در نظر گرفتن کاربردش و سازۀ منتخب برای شیروانی به دو شکل جوشی یا پرچی متصل به سازه می گردد. ضخامت لمبه ها متفاوت است . گاهی 0.4 تا 1.25 میلیمتر نیز هستند . جنس لمبه یا دامپا می تواند از ورق روغنی ، گالوانیزه ، یا آلومینیوم و آلوزینک می تواند باشد . می توان به لمبه سقف کاذب دامپا نیز گفت. لمبه یا دامپا در پانل های سقفی می توانند به دو صورت سوراخ دار و ساده تولید شوند . نما و لمبه و دامپا اجزای دیگری هستند که برای ساخت سر درب ، پیشانی و آلاچیق و پارکینگ و سقف ویلایی ، سقف کاذب و ... به کار می روند . امروزه شکیل بودن و زیبایی نمای سازه ها از با اهمیت ترین فاکتورهای ساختمان ها هستند که باید توجه زیادی به آن شود که در سقف ویلایی شیبدار ، سردر ساختمان ها و ساختن آلاچیق ها بسیار مورد اهمیت هستند.
دامپا z شکل :
ساخته شده از ورق های رنگی آلومینیومی که قبلاً با پورسیلن پلی استر پوشیده شده و پرس شده و فرم داده می شوند .
    پانل سقفی شکل z
    سقفی شکل U
   آویز ثانویه
    آویزش ثانویه
   پروفیل پوشش لبه W شکل با نوار ورقه ای
   آویز اولیه (U شکل در ریل )
    اسکلت آویزش ثانویه

انواع ورق نما و لمبه و دامپا : آلوزینگ ، گالوانیزه ، آلومینیوم

از اجرا و نصب نما و دامپا برای زیبایی دور سقف های شیب دار سوله ، ویلا ، سردری ، آلاچیق و پیشانی ساختمان استفاده میشود.
نما : در ابعاد و شکل های مختلف هلال بیرون و هلال داخل و پلکانی بر دور کار های شیبدار اجرا میگردد.
لمبه : به عنوان زیر کوب بر نمای سقفهای شیبدار اجرا میگردد و با جای دادن هالوژن و چراغ و رنگ آمیزی متنوع به زیبایی محیط می افزاید.

برخی از رزومه کاری پوشش سقف افق سوله آریا (شاه محمدی)

⦁ اجرای سوله و نصب ساندویچ پانل دیواری و سقفی شرکت کوشش کاران شهرک صنعتی هشتگرد
⦁ نصب ساندویچ پانل دیواری و سقفی شرکت ماموت
⦁ سالن های ستاد بحران استان تهران
⦁ منطقه ویژه اقتصادی بندر ماهشهر
⦁ منطقه ویژه اقتصادی عسلویه تعمیرگاه های مرکزی
⦁ پتروشیمی بندر امام کارفرما مهندس نوذری
⦁ پتروشیمی مارون کارفرما مهندس نوذری
⦁ پتروشیمی جم کارفرما مهندس نوذری
⦁ نصب ساندویچ پانل دیواری و سقفی پروژه ایران خودرو
⦁ نصب ساندویچ پانل دیواری و سقفی پروژه شرکت ویما
⦁ نصب ساندویچ پانل دیواری و سقفی پروژه شرکت کیسون
⦁ نصب ساندویچ پانل دیواری و سقفی پروژه شرکت صنایع غذایی میهن
⦁ نصب ساندویچ پانل دیواری و سقفی پروژه شرکت صنایع غذایی کاله
⦁ نصب ساندویچ پانل دیواری و سقفی پروژه شرکت لمبه کوب
و....

آدرس کارخانه : شهرک صنعتی کاسپین دو آبیک- بلوار استاندارد- بلوار فناوری- انتهای کوچه یکم نوآوری – افق سوله آریا